آجر گری قرنها سرپناه آدمیان در کره خاکی!

برای قرن ها مردم با استفاده از آجر و بلوک هایی که با ملات به هم متصل شده اند، سرپناه و خانه می ساختند. در نتیجه تجارت آجرکاری به تدریج به آنچه امروز است تبدیل شد.

با این حال، روش‌های کار، مواد، ابزار، تجهیزات و محل کار ممکن است بین کارگران، پروژه‌های ساختمانی و کشورها متفاوت باشد که منجر به تفاوت‌هایی در خطرات بهداشتی و ایمنی می‌شود.

همچنین یکی از آجرهای پرکاربرد آجر گری نما می باشد.

در هلند، کدهای عمل برای مشاغل مختلف در صنعت ساخت و ساز با هدف کاهش خطرات بهداشتی و ایمنی ایجاد شده است. این کدها بر اساس اجماع بین کارشناسان بهداشت و ایمنی، کارفرمایان و سازمان های کارمند است.

اخیراً، چنین آیین نامه ای برای آجرکاران تدوین شده است.2 حقایق ارائه شده در اینجا بر اساس آن سند یا منابع دیگری مانند مطالعات تحقیقاتی، نظرات کارشناسان، پرسشنامه ها و مصاحبه های انجام شده با کارفرمایان و کارمندان است.

ناگفته نماند یک نمونه از آجرهای با کیفیت آجر گری دامغان می باشد.

ارزیابی ریسک با استانداردهای بین المللی و ادبیات علمی مقایسه می شود. هدف این مقاله ارائه یک نمای کلی از وظایف، خطرات بهداشتی و ایمنی و اقدامات کنترلی برای کاهش یا حذف خطرات شغلی و در محل کار آجرکاران و دستیاران آنها می باشد.

آجرکارها با استفاده از آجر، بلوک و ساروج به ساخت و بازسازی منازل، ادارات و مجتمع های صنعتی مشغول هستند. هر روز آجرکار هلندی حدود 800 تا 1100 آجر یا به طور متوسط ​​165 تا 220 بلوک را جابجا می کند.

از این رو یکی دیگر از اجرهای با کیفیت آجر گری ملایر می باشد.

دستیار آجرکار مسئول آماده سازی و حمل مواد و تجهیزات به محل کار واقعی است.

آجرکار دیوارها را با افزودن ملات و قرار دادن آجر (یک دست) یا بلوک (دو دست) در موقعیت صحیح خود می سازد. به طور کلی یک دستیار برای دو تا پنج آجرکار کار می کند.

در طول سال ها، آجرکاری، حمل و نقل مواد و تجهیزات، و بلوک گذاری به سه حرفه تخصصی تبدیل شده اند، اما ترکیبی از آنها اغلب رخ می دهد.

از این رو می توان آجر گری سوراخ دار را معرفی نمود.

جدول 1 زمان صرف شده برای این وظایف مختلف را توسط تیم های آجرکاری که به روش سنتی کار می کنند، نشان می دهد که آجرهای 1.6-2.2 کیلوگرمی را جابجا می کنند.

 • منابع:
  1. World at work: Bricklayers and bricklayers’ assistants
 • تبلیغات: 
  1. با جاروبرقی محیط خانه را خوشبو کنید
  2. پسری خودش را طعمه شکار ببرها کرد
  3. با سرمایه خود می توانید چه کار هایی انجام دهید
  4. روش تبدیل تولید غذای آماده به کسب و کاری پر سود!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.