تاریخچه مختصری از مد پوشاک مردانه

بارها و بارها گفته‌ایم که تاریخ و سنت بر لباس‌های مردانه حاکم است. هر فردی که در سویشرت مردانه (طراح، استایلیست، ویراستار و غیره) پوشیده است، زمانی از گذشته الهام گرفته است. و هیچ دوره ای نادیده گرفته نشده است.

بنابراین، همانطور که ما به بررسی مبانی استایل شخصی ادامه می دهیم، فکر کردم که نگاهی گذرا به صدها یا چند سال اخیر در مد مردانه بیندازیم. شاید این بینش یا زمینه کمی در مورد نحوه تغییر شلوارک مردانه ارزان و مهمتر از آن، چگونگی تصمیم گیری آگاهانه در خرید لباس و توسعه سبک شخصی ارائه دهد.

با پایان یافتن قرن نوزدهم، مردان به آرامی نفوذ ویکتوریایی را از بین می‌بردند که همچنان آنها را مجبور می‌کرد در حالی که عصای پیاده‌روی را حمل می‌کردند، لباس‌های تاپ، کت و ساعت‌های جیبی می‌پوشیدند. شاید این روشی پیچیده و محدودکننده برای لباس پوشیدن به نظر برسد، اما با توجه به دوره گرجستان که مردانی پر، شلنگ شلواری و کفش پاشنه بلند پوشیده بودند، گام بزرگی در جهت درست بود. و تو فکر می کردی که “شیک” هستی.

با ورود به دهه 1900، لباس‌های مردانه عمدتاً سودمند و غیرقابل تخیل بود. شبح بلند، لاغر و ورزشی اواخر دهه 1890 همچنان ادامه داشت و یقه های بلند و سفت مشخصه این دوره است. کت و شلوارهای سه تکه متشکل از کت گونی با جلیقه و شلوار همسان، کت و جلیقه همسان با شلوار متضاد، یا کت و شلوار با جلیقه متضاد پوشیده می‌شد. آشنا به نظر می رسد، درست است؟ شلوارها کوتاه‌تر از قبل بودند، اغلب دارای «آستین» یا «سرآستین» بودند و با استفاده از پرس شلوار تازه اختراع شده، جلو و عقب چین می‌شدند.

پس از جنگ (که طرح‌های متعددی از لباس‌های مردانه کلاسیک را معرفی کرد که امروزه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانند کت‌ها و محموله‌ها)، تجارت شروع به خرید کرد و آمریکایی‌ها پول بیشتری داشتند. پول بیشتر به آنها این امکان را می داد که بیشتر سفر کنند و افق های خود را از نظر فرهنگی و زیبایی شناسی گسترش دهند. بسیاری از اقیانوس اطلس به انگلستان و فرانسه رفتند. طبیعتاً آنها با چمدان های پر از آخرین مدهای پوشیده شده در خارج از کشور بازگشتند.

در بین همه کشورها، انگلیس بیشترین تأثیر را بر روی جوراب فانتزی مردانه آمریکایی داشت. در دهه 1920، دانشجویان آمریکایی شروع به چرخش خود روی قطعاتی کردند که در دانشگاه افسانه‌ای آکسفورد می‌پوشیدند، از جمله پیراهن‌های دکمه‌دار، ژاکت‌های شانه‌دار طبیعی، کراوات‌های هنگ، و جوراب‌های رنگارنگ آرگیل. علاوه بر این، شاهزاده ولز، که بعداً دوک ویندزور شد، مهم‌ترین و تاثیرگذارترین چهره لباس مردانه جهان بود.

از طریق فیلم‌های خبری، روزنامه‌ها و مجلات، شاهزاده زیبا به اولین “نماد سبک” بین‌المللی تبدیل شد و به دلیل سلیقه بی عیب و نقص خود در لباس به طور گسترده شناخته شد و شهرت یافت. او یک ترند مشروع برای هر روز مردم بود و این اولین بار در تاریخ بود که تبلیغ‌کنندگان لباس از چهره‌های مشهور برای فروش لباس زير مردانه مشهد استفاده می‌کردند و با بی شرمی اجناس خود را «آنگونه که شاهزاده می‌پوشید» وصل می‌کردند.

  • منابع:
  1. What Exactly Is A Suit?
  • تبلیغات:
  1. استفاده از لباس زیر بسیار اهمیت دارد!
  2. تقویت سیستم ایمنی با مصرف میوه خشک
  3. استفاده از دستگیره کابینت در تمامی زمینه ها
  4. مصرف میوه خشک و خواص آن برای بدن

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.