تولید خوراک دام و طیور اصفهان از پودر ضایعات چرم

بدون یک رژیم غذایی متعادل، حیوانات نمی توانند به خوبی رشد کنند و همچنین نمی توانند محصولات و گوساله ها را به درستی تولید کنند.

امروزه خوراک دام و طیور اصفهان بر سرعت رشد، ظرفیت تولید و وضعیت سلامت تأثیر مستقیم دارد. کشاورزان از حیوانات برای بدست آوردن شیر، خزه، پشم نگهداری می کنند.

تغذیه متعادل محصولات جانبی حیوانی را تقویت می کند، یعنی اقتصاد تولید دام را بهبود می بخشد و استفاده از مواد مغذی را کارآمدتر می کند. بنابراین نیاز به تغذیه علمی حیوانات با توجه به نیاز بدن آنها احساس می شود.

ارزش غذایی یک خوراک با تجزیه و تحلیل مقدار مواد مغذی مختلف موجود در آن تعیین می شود که برای حفظ رشد و تولید حیوان در دسترس است.

خوراک دام – آب، انرژی، مواد معدنی (کلسیم، فسفر و نمک) و ویتامین ها (ویتامین A و د) متشکل از نیازهای تغذیه ای حیوانات مزرعه به خوبی درک شده است و می توان آن را از طریق غذا و خوراک طبیعی به تنهایی یا با مکمل های مستقیم مواد مغذی به شیوه ای کنترل شده افزایش داد.

کیفیت غذایی یک رژیم غذایی نه تنها تحت تأثیر محتوای مواد مغذی، بلکه تحت تأثیر بسیاری از عوامل دیگر مانند ارائه غذا، تمیزی، قابلیت هضم و تأثیرات بر سلامت روده است.

بیشتر بخوانید: مسمومیت با آب در حیوانات
افزودنی های خوراک

مکانیسمی را فراهم می کند که از طریق آن می توان این کمبودهای مواد مغذی را برطرف کرد تا سرعت رشد و سلامت حیوانات نیز به خوبی تامین شود.

حتی با وجود تمام مزایای یک رژیم غذایی باکیفیت، خوراک دام به دلیل هزینه بالای خوراک با کیفیت، همچنان حاوی مواد تشکیل دهنده غلات است. همچنین تحقیقاتی در مورد استفاده از حشرات در خوراک دام به همراه برخی مواد مغذی مانند کولوفا فیلیت انجام شده است.

استفاده از افزودنی های خوراک

افزایش راندمان مصرف خوراک، حفظ خوراک و سایر کارهای تولیدی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.