زنی که به وسیله چاقو دنده ای زنجان قارچ پرورش می دهد

چاقو دنده ای زنجان و ابزار تیز نیز معمولاً توسط تروریست ها و افرادی که مرتکب جنایات ناشی از نفرت می شوند، به ویژه علیه افراد دگرباش جنسی استفاده می شود.

چاقوها همچنین به عنوان ابزاری تسهیل کننده برای سرقت ها  و جرایم جنسی استفاده می شوند، به ویژه زمانی که این موارد به صورت جفت یا گروهی انجام شود.

به طور کلی، چاقو ابزاری است که در میان طیف گسترده ای از جرایم خشونت آمیز و گروه های سنی استفاده می شود. همانطور که توسط مک وی (2010) گزارش شد، در سن 17 سالگی، اکثر جوانان حمل چاقو را متوقف کردند.

با این حال، کسانی که در سن 17 سالگی حامل سلاح بودند، دفعات حمل چاقو را افزایش داده بودند. مطابق با تئوری دوره زندگی  تنها تعداد کمی از حاملان چاقو بین 12 تا 17 سال تا بزرگسالی پایدار بودند.

با انجام تحقیقات بر روی مجرمان بزرگسال، عوامل خطر و انگیزه برای مجرمان غیرمستمر با چاقو ممکن است نادیده گرفته شود. با این حال، نمونه‌های بزرگسالان می‌توانند دانش ارزشمندی را در مورد ویژگی‌های مجرمین با چاقو که تا بزرگسالی ادامه می‌دهند، ارائه دهند و به نوبه خود ارزیابی‌های خطر و مداخلات را برای آن دسته از جوانانی که احتمال کمتری برای دست کشیدن از آن دارند، آگاه کنند.

فقدان ارزیابی های قوی از برنامه ها و مداخلات ویژه چاقو وجود دارد. یکی از مداخلات قابل توجه ویژه چاقو «بدون چاقو، زندگی بهتر» (NKBL) است که توسط واحد کاهش خشونت اسکاتلند توسعه یافته است. این مداخله، که جوانان درگیر در جنایت با چاقو را هدف قرار می‌دهد، با کاهش 85 درصدی تعداد افراد زیر 18 سال محکوم به استفاده از سلاح‌های تهاجمی و همچنین کاهش گسترده‌تر جنایات خشونت‌آمیز مرتبط است.

برای اطلاع از راهبردهای کاهش خشونت، نیاز به رویکردی مبتنی بر تحقیق در مورد ویژگی‌های مجرمان چاقو وجود دارد. شواهد قبلاً برخی شباهت‌ها را در بین مجرمان با چاقو برجسته کرده است که آنها را از مجرمان خشن کلی متمایز می‌کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.