سویا در بازار ازاد امروز که در فروشگاه تغذیه حیوانات فروخته می شود

سویا یک حبوبات است. غذاهای سویا که قرن‌ها در رژیم‌های غذایی آسیایی به شمار می‌رفت، شامل غذاهای سنتی آسیایی مانند شیر سویا، توفو، تمپه و میسو بود.

علاقه به فواید سویا در بازار ازاد امروز برای سلامتی اولین بار زمانی پدیدار شد که دانشمندان مشاهده کردند که جمعیت آسیایی که از رژیم های غذایی سنتی خود استفاده می کنند.

در مقایسه با افراد ساکن در غرب، میزان ابتلا به بیماری های قلبی و برخی سرطان ها بسیار کمتر است.

با تمام تحقیقات و دانش در مورد فواید سویا برای سلامتی، در حال حاضر غذاهای سویای بیشتری مانند ماست، پنیر، نان، غلات صبحانه و جایگزین‌های گوشت مانند نان برگر، سوسیس سویا و برش‌های ساندویچ وجود دارد.

چرا سویا اینقدر مغذی است؟
پروتئین با کیفیت بالا
پروتئین به حمایت از رشد و ترمیم سلول های بدن شما کمک می کند. آمینو اسیدها بلوک های سازنده پروتئین هستند و در حالی که بدن شما می تواند برخی از آنها را بسازد، 9 اسید آمینه وجود دارد که باید از رژیم غذایی شما تامین شود.

پروتئین سویا حاوی تمام 9 اسید آمینه ضروری است و بنابراین پروتئین با کیفیت بالا نامیده می شود.

دارای فیبر بالا
مانند همه حبوبات، دانه های سویا دارای فیبر بالایی هستند. در واقع، فقط یک فنجان (200 گرم) دانه سویای پخته شده بیش از 14 گرم فیبر دارد که نصف مقدار توصیه شده روزانه است!

فیتواستروژن های محافظ

فیتواستروژن ها مواد طبیعی هستند که در غذاهای گیاهی یافت می شوند. انواع مختلف فیتواستروژن در غلات سبوس دار ، سبزیجات ، حبوبات ، میوه ها، آجیل و دانه ها یافت می شود.

در حالی که مولکول های فیتواستروژن از نظر شکل و اندازه شبیه به استروژن بدن انسان هستند، اما یکسان نیستند و در بدن متفاوت عمل می کنند.

نوع اصلی فیتواستروژن های موجود در سویا ایزوفلاون ها هستند. این ایزوفلاون‌های موجود در سویا هستند که به غذاهای سویا مزایای سلامتی محافظتی زیادی می‌دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.