لوله پلی اتیلن اصفهان که از همه جاها ارزان تر است

1. در زلزله بائوشان در استان یوننان، تنها سیستم لوله آبرسانی پلی اتیلن سالم بود.
شرکت تامین آب بائوشان استان یوننان در ژانویه 2001 دو مشخصات لوله آبرسانی پلی اتیلن dn110mm و dn160، PN0.6MPa را نصب کرد.

پس از گذشت بیش از دو ماه از عملیات، زلزله هایی به بزرگی 5.9 ریشتر در روزهای 20 و 22 فروردین در این منطقه رخ داد.

در این زلزله سایر لوله پلی اتیلن اصفهان آبرسانی شهر از جمله لوله های سیمانی، لوله های ماسه آهکی تقویت شده با الیاف شیشه، لوله های UPVC و لوله های چدنی به درجات مختلف آسیب دیدند.

 

پس از امداد و نجات اضطراری آب مجددا برقرار شد.

لوله های پلی اتیلن (PE) دست نخورده بودند و به تامین آب ادامه دادند. لوله های پلی اتیلن (PE) به دلیل انعطاف پذیری و کشیدگی بالا برای تغییرات فونداسیون خط لوله بسیار مناسب بوده و مقاومت لرزه ای خوبی دارند.

2. شرکت آبرسانی شهر دیانگ بزرگراه را حفاری نمی کند و از لوله های پلی اتیلن برای تعمیر خط لوله آبرسانی بتن مسلح آسیب دیده در امتداد بزرگراه استفاده می کند.
در تابستان سال 2000، یک لوله بتن مسلح پیش تنیده با قطر 300 میلی متر در امتداد بزرگراه از چنگدو به میان یانگ در شهر دیانگ، استان سیچوان، به دلیل نشت آب جدی که بر فونداسیون تأثیر می گذارد، آب خود را قطع کرد. برای اینکه جریان روان بزرگراه تحت تاثیر قرار نگیرد، شرکت و تکنسین های شرکت سمپ تصمیم گرفتند که بزرگراه را حفاری نکنند و از لوله های پلی اتیلن 250 میلی متری آب (PE) برای تعمیرات اضطراری استفاده کردند.

آنها لوله 88 mPE را در امتداد بزرگراه به یک لوله جوش گرما وصل کردند. لوله پلی اتیلن به صورت دستی از سیمان روی بزرگراه رانده شد. تنها در یک روز بیش از 200 متر لوله تعمیر و آبرسانی به حالت عادی برقرار شد.

3. شرکت تامین آب Kunming از لوله های پلی اتیلن برای تعمیر شبکه تامین آب چدن شکسته که از ایستگاه راه آهن جنوب نشتی داشت، استفاده کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.