مبارزه با بیماری کرونا با مصرف سس کچاپ

29 نمونه سس گوجه فرنگی (از این 3 محصول ارگانیک) از جمهوری چک، اسلواکی، لهستان، اتریش، آلمان، هلند و کرواسی تهیه شد.

آنها با تنوع غنی از نظر محتوای مواد خام گوجه فرنگی مشخص می شوند (130-230 گرم در هر 100 گرم سس کچاپ)، اگرچه اکثریت قریب به اتفاق سس گوجه فرنگی از رب گوجه فرنگی تولید می شود.

برخی از نمونه‌ها فاقد مواد غلیظ‌کننده بودند، نمونه‌های دیگر با نشاسته اصلاح‌شده غلیظ شدند، اما در موارد دیگر با افزودن زانتان نیز بافت تثبیت شد، قبل از اندازه گیری، نمونه ها در یخچال با دمای 5 درجه سانتیگراد نگهداری شدند.

ترجیحات سس کچاپ دلپذیر، به ویژه با توجه به معیارهای انتخاب و عوامل منفی منصرف کننده از مصرف سس گوجه فرنگی، در پاسخ دهندگان در قالب یک نظرسنجی کوتاه مورد بررسی قرار گرفت.

ابتدا از پاسخ دهندگان خواسته شد که اولویت معیارهای انتخاب سس گوجه فرنگی (ترکیب، طعم، رنگ، قیمت، تبلیغات، ظاهر بسته بندی، بافت) را مشخص کنند، سپس از آنها خواسته شد که اولویت عوامل منفی (طعم قابل اعتراض، بافت قابل اعتراض، قابل اعتراض) را مشخص کنند.

بسته به تجزیه و تحلیل انتخاب شده، دیدگاه در مورد ویژگی های فردی و توضیحات آنها تا حدودی متفاوت است، بافت مواد غذایی به طور کلی تجلی حسی و عملکردی خواص ساختاری، مکانیکی و سطحی آنهاست که از طریق حواس بینایی، شنوایی، لامسه و حرکتی تشخیص داده می شود.

ویسکوزیته، از نظر خواص فیزیکی قابل اندازه گیری به صورت ابزاری، نرخ جریان تولید شده توسط واحد نیرو را توصیف می کند، در مورد تجزیه و تحلیل حسی، ویسکوزیته به عنوان نیروی مورد نیاز برای انتقال مایع از قاشق به زبان تعریف می شود.

در مورد سازگاری، تعریف دقیق پیچیده تر است، زیرا اغلب به عنوان یک اصطلاح کلی برای توصیف بافت درک می شود، قوام پوره گوجه‌فرنگی و سس گوجه‌فرنگی معمولاً با روش Bostwick بر اساس خروج سریع مقدار مشخصی از محصول و اندازه‌گیری میزان کارکرد محصول به صورت ابزاری اندازه‌گیری می‌شود.

در مورد اندازه‌گیری دستگاهی قوام با اکستروژن به عقب، به عنوان نمایه منحنی که استحکام را نشان می‌دهد توصیف می‌شود، سپس درجه استحکام به عنوان نیروی مورد نیاز برای دستیابی به یک تغییر شکل مشخص توصیف می شود.

به عبارت دیگر، درجه ای از مقاومت محصول در برابر نیروهای فشاری اعمال شده است، در لغت نامه های مختلف، قوام به عنوان درجه چگالی یا استحکام توضیح داده شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.